• פורום ארגוני החיילים הבודדים

נפש בנפש

"נפש בנפש”, ארגון הפועל ללא מטרת רווח, הצליח מיום היווסדו בשנת 2002, להפיח חיים בעלייה לישראל מארה”ב, קנדה ובריטניה. הארגון הגשים את חלומותיהם של יותר מ-50,000 עולים תוך מימוש החזון הציוני של חיים במדינת ישראל.

הארגון בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, קרן קיימת לישראל הסוכנות היהודית ו-JNF-USA פועל להסרת או צמצום המכשולים הכלכליים, המקצועיים, הלוגיסטיים והחברתיים שעִמם מתמודדים העולים הבא לידי ביטוי באחוז הישארות של מעל ל-90% בקרב עולי הארגון.

הייעוד של תוכנית החיילים הבודדים של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF ו "נפש בנפש" היא לתת מענה הוליסטי הכולל ליווי, תמיכה ודאגה לרווחתם ועתידם של כלל החיילים הבודדים העולים בשלב טרום העלייה, טרום הגיוס, במהלך השירות הצבאי ועם שחרורם מצה"ל וההסתגלות לחיים האזרחיים.

בעברה, התוכנית התמקדה במתן שירותים עבור חיילים שעלו לישראל מצפון אמריקה ואנגליה, אולם במהלך 2012 הורחבה תוכנית החיילים הבודדים לכלל אוכלוסיית החיילים הבודדים מכל רחבי העולם. פעילות זו מוגדרת כתוכנית משלימה ותומכת למעטפת אגף הפרט בצה"ל לחיילים הבודדים. במסגרת צה"ל זוכים החיילים להטבות רבות שמסייעות להם לתפקד על הצד הטוב ביותר במהלך שירותם הצבאי.

אוכלוסיית היעד: חיילים בודדים מובהקים, שהוכרו ע"י צה"ל.

***

לפרטים נוספים-