• פורום ארגוני החיילים הבודדים

ה.ל.ל

עמותת ה.ל.ל מסייעת ליוצאים לשאלה מאז 1991. העמותה מעניקה מענה מקיף לצעירים אלו הכולל מקלט חירום ודירות מעבר, ליווי אישי, טיפול נפשי פרטני וקהילה תומכת, סיוע בתקופת השירות הצבאי, הכוונה מקצועית לתעסוקה, עזרה בהשלמת השכלה ומלגות לימודים נדיבות. כל זאת על מנת שיצליחו לצמצם את הפערים העצומים ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם.

היוצאים נאלצים בדרך כלל להתמודד עם נתק מהמשפחה ועם קשיי קליטה משמעותיים בחברה אליה הצטרפו. עליהם להסתגל למוסכמות חברתיות הזרות להם, לרכוש כישורי חיים חדשים, להשלים את לימודי הליב"ה ולמצוא לעצמם סביבה חדשה ופרנסה ראויה. רבים מהם נמצאים במצוקה אדירה עקב השינוי הדרמטי שעברו. בשלבים הראשונים רבים מהם חסרי קורת גג והם נמצאים בסיכון גבוה.

לצעירים אלו פוטנציאל מאוד גבוה, כושר מנהיגות ויכולת להגיע לתוצאות מרשימות - אם רק יקבלו בזמן הנכון את הסיוע המתאים. בשנים האחרונות זינק משמעותית מספר הצעירים הבוחרים לעבור תהליך זה ולצאת לדרך חדשה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כיום נעזרים בשירותי העמותה 1,300 צעירים, מספר ההולך וגדל עם הגידול במספר היוצאים לשאלה בישראל.

הגב התומך שמקבלים צעירים אלו מתאפשר הודות ל- 463 מתנדבים מסורים המקדישים מהידע, הזמן והמאמץ שלהם ונתמכים על ידי צוות מצומצם ומסור של עובדים מקצועיים. מרבית הצעירים הפונים לה.ל.ל מגיעים להישגים מרשימים ומצליחים לבנות לעצמם חיים עצמאיים בחברה המודרנית. בעזרת העמותה הם מצליחים למצוא את מקומם בחברה ולתרום את חלקם בצבא, בשוק העבודה ובחברה ויוצרים לעצמם, בעזרת ה.ל.ל, חיים חדשים ומספקים.

אוכלוסיית היעד: יוצאים בשאלה מהחברה החרדית (חיילים בודדים מובהקים וחסרי עורף משפחתי).
קבלת הסיוע מותנה בתהליך הצטרפות לעמותה. 

***

לפרטים נוספים-

אתר עמותת ה.ל.ל

עמוד הפייסבוק של העמותה

atalya@hillel.org.il

להצטרפות לעמותה-

הקו הפתוח 1-700-70-70-73  hillel.email@gmail.com

* בתל אביב: ימים א‘ - ה‘  22:00-18:30

* בירושלים: ימים   א‘ - ה'  22:00-19:00 (טלפון נוסף:   02-6221359)